Ukázka pohádky Klementina


Ukázka Klementina

Úryvek z knížky Planetea s použitím jména Filípek- hlavní hrdina, Ella- vedlejší hrdina a města Havířov.

 

Obrazek  

Ale nic takového šlechetný Rob X nepřipustí. Je naprogramovaný, aby chránil lidi. Bojuje jako rytíř. Vždyť díky své konstrukci z kovu, azbestu a litiny také jako rytíř vypadá.

Popadne Filípka do ocelových rukou jako do kleští a spustí raketové trysky ukryté na zádech. Proletíme zavřeným oknem takovou rychlostí, že Filípka střepy ani nelíznou. Jejich rychlost je tak vysoká, že se Filípkovi zatočí hlava a na chvíli ztratím vědomí.

Když se proberu, uvidím pod sebou nekonečnou řeku hadích těl. Plazí se ulicemi Nového Labyrintu, největší metropole Planety.

Hadí invaze začala. Tak jak předpověděl můj táta. Musím varovat kamarádku Ellu i tátu. Vysílačka zůstala v mé ložnici, kterou teď hadi zaplnili až po strop. Rob X má sice zabudovaný vysílač a může vysílat naléhavé SOS na své frekvenci, ale Ella by se na ni musela naladit. Určitě tvrdě spí, protože táta věděl, co dělá, když ji nechal v planetární nemocnici na důkladné vyšetření kvůli alergii. Tady na Planetě se i pouhé komáří bodnutí nesmí podcenit!

Jak všechno začalo?

Jmenuju se Filípek, kam až má paměť sahá, se stěhujeme z místa na místo. Táta totiž býval úspěšným zápasníkem s hady u cirkusu Grandioso.

Související zboží

© JáHrdina.cz 2010-2018 - všechna práva vyhrazena
Technicky zajišťuje Simplia s.r.o.