Ukázka pohádky Klementina


Podrobnější popis:

Tajemný a napínavý příběh začíná zdánlivě obyčejně – jedněmi pokaženými jarními prázdninami. Hlavní hrdina, kterým je v unikátním konceptu našich osobních knih sám čtenář, ale brzy díky náhodnému nálezu zlaté mince začne odhalovat zlověstné tajemství a najde nové kamarády. Nakonec budou společně bojovat, aby vyvázli z přediv a smyček, které kolem nich stahuje kdosi, komu jde jen o zlato a bohatství. Existuje bájný poklad Klementina? A co děsivý přízrak mučedníka, který prý za mlhavých nocí obchází v jeho zdech?
Ukázka Klementina

Úryvek z knížky Přízrak Klementina s použitím jména Anetka - hlavní hrdinka

 

 

„Bublino, stůj, k noze,“ vrčí Anetka a tahá fenku na vodítku zpoza pásky, ohraničující výkop v chodníku. Je naštvaná na celý svět, a tak trhne vodítkem razantněji, než by sama chtěla. Bublina se na ni uraženě podívá velkýma psíma očima. Tenhle pohled Anetku poslední dva měsíce, co pejska má, spolehlivě rozesměje. Hned má lepší náladu a zkontroluje displej své GPS. Keška, kterou hledají, by měla být někde tady. Anetka se obrátí na kamaráda Libora, jednoho z mála..

„Bacha, ať o něco nezakopneš.“ Libor nesdílí pro geocaching tolik nadšení jako Anetka.

„To je divný. Musí to ukazovat špatně,“ krčí Anetka rameny. Výklenek je prázdný a široko daleko není vidět žádná vhodná skrýš pro schránku s kýženým obsahem.

„No jo, proč by to taky někdo schovával sem, když se sem teď nesmí. Pořiď si přesnější GPS,“ opáčí Libor. „Hele, pojď, jdeme, možná jsou tu někde i kamery a ještě budou problémy. Tady to nebude.“

 

Související zboží

© JáHrdina.cz 2010-2020 - všechna práva vyhrazena
Technicky zajišťuje Simplia s.r.o.