Ukázka pohádky Kamarád Blesk


Ukázka pohádky Kulový blesk Robin

Úryvek z knížky Kamarád Blesk s použitím jména Adámek- hlavní hrdina, Anička - vedlejší hrdina a města Pardubice 

 

 

Adámek, Anička, Alan a Dana jsou prima parta. Bydlí v Pardubicích a podnikají spolu spoustu zajímavých akcí. Nedávno třeba hledali kočku, která se sousedovi někam zatoulala, nebo pátrali po zloději zeleniny. Adámkova babička má zahrádku a na ní květiny a zeleninu. Jednoho dne jí zelenina začala sama od sebe mizet. Děti ve dne v noci hlídkovaly, zapisovaly si všechno, co bylo jen trochu podezřelé, a nakonec zloděje dopadly. Byl to obyčejný krtek. Mrkvičku si pěkně odspodu okousal a pak si ji celou stáhnul do svého domečku. To bylo jen takové malé a všední dobrodružství, ale zažily spolu i něco naprosto neobyčejného. (Přeskočena část úvodu dětské knížky)...

Znovu se zablýsklo, ale děti počítat nestihly. S otevřenou pusou hleděly na místo u louky na kraji lesa.

„Co to je?“ špitl Adámek. Anička pokrčila rameny a strachy chytila Adámka za ruku. Kluci se tvářili, že mají pro strach uděláno, ale nebyla to tak docela pravda.

Na kraji lesa, přesně v místě, kam uhodil blesk, se válela koule, která měnila barvu i tvar. Chvíli byla červená a velká, pak zase malá a žlutá. Modrá, fialová a znova červená. 

 

 

Související zboží

© JáHrdina.cz 2010-2018 - všechna práva vyhrazena
Technicky zajišťuje Simplia s.r.o.