Ukázka pohádky o zakleté princezně


Ukázka pohádky O zakleté princezně a statečném princi


Úryvek z knížky
O zakleté princezně a statečném princi s použitím jména Anička- hlavní hrdina, Honzík- vedlejší hrdina a města Opava. (Honzík se vyskytuje až později, toto je úvodní kapitola.)

Kdysi dávno v jednom dalekém království, v hlavním městě jménem Opava, žil byl král a ten měl krásnou dceru, princeznu Aničku. Protože král byl na výchovu své dcery sám a chtěl, aby si měla s kým hrát, od kolébky se staral o schovanku jménem Květoslava. Byla stejně krásná jako princezna, dlouhé vlasy až k pasu, růžová líčka a veliké oči. Kdo je neznal, myslel by, že jsou to sestry. Také se tak k sobě chovaly, měly se moc rády a jedna druhé by neublížily. Ani král nedělal mezi dívkami rozdíly.

A tak spokojeně žili. Král vládl velké zemi a dívky rychle rostly, byly stále usměvavé a zdravé až do osudného dne.

V tento den našel král v ložnici princezen dva páry protančených střevíčků. Ptal se jich: „Kde jste střevíčky protančily, princezny?“ Nedočkal se však žádné odpovědi, princezny mlčely. Král pátral dál, ptal se sloužících, nikdo z nich je však neviděl v noci odcházet a na zámku se žádný ples nekonal. Králi to stále vrtalo hlavou, princezny neřekly ani slovo, navíc stále chřadly, byly víc a víc bledé, ale nikdo nevěděl proč.

Pozn. Při kombinaci dívka - chlapec je dívka princezna a chlapec princ.

 

Související zboží

© JáHrdina.cz 2010-2024 - všechna práva vyhrazena
Technicky zajišťuje Simplia s.r.o.