Ukázka pohádky Farma


Ukázka pohádky Farma

Úryvek z knížky Farma s použitím jména Katka - hlavní hrdina a města Opava

 

„To já mám taky kamarádku, je to malá holka Katka, bydlí v Opavě, a s tou poznáváme společně všechno kolem nás. Katka je totiž ještě malá, a tak toho neví o mnoho víc než já,“ rozpomíná se modrý slon. „Toho si važ, takový dobrý kamarád, to je něco! Můžeš se mu svěřit se vším, se starostmi i radostmi, užijete si legraci i dobrodružství, poznáte spolu spoustu nových věcí.“

  „Ale, pověz mi, Sáro, proč tu už není ten chytrý pan Vendelín?“ ptá se modrý slon.

„Odešel pracovat na farmu, myslím, že je to jeho farma, bydlí tam s celou rodinou, chová domácí zvířata a také má pole a louky, aby uživil zvířátka i sebe,“ vysvětluje teta slůněti.

  „A to pojídá ta svá zvířátka?“ ptá se sloník. „Občas ano, pro svou obživu je potřebuje. Prostě to tak v přírodě chodí. To i tady u nás v ZOO se některé druhy jako třeba tygři, vlci, krokodýli a jiní živí masem. Těm se říká masožravci. Ti, co jedí rostliny, jsou býložravci, a ti, co jedí rostlinnou i masitou stravu, jsou všežravci. Ale nemáš být proč smutný. V přírodě je to tak zařízené,“ chlácholí teta slůně.

  „Moc rád bych se na farmu pana Vendelína podíval,“ zatouží modrý slon, „nejraději i s Katkou.“

  „No, dobrá,“ zamyslí se slonice, „zrovna zítra přijde na návštěvu Vendelín, tak to s ním domluvím. Ale budeš muset požádat našeho pana ředitele, aby tě pustil,“ plánuje teta Sára.

          „Jupí, určitě to tak uděláme, vyrazíme s Katkou na farmu!“ jásá modrý slon.
Související zboží

Farma

Osobní knížka Farma je volným pokračováním k příběhu Afrika. V příběhu hlavní hrdina společně s modrým slůňátkem navštíví farmu a dozví se zajímavé informace o jednotlivých zvířátkách, které žijí na farmě.
Cena: 349 Kč Koupit

Napsala: Dagmar Kýrová

Ilustroval: Aneta Žabková

Kniha pro čtenáře od 3 let.

Přečtěte si ukázku knížky
© JáHrdina.cz 2010-2020 - všechna práva vyhrazena
Technicky zajišťuje Simplia s.r.o.